Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zamyslel se filozof

2. 9. 2006
Učitel filozofie jednoho dne přišel, do třídy. Když se studenti usadili, vzal ze šuplíku nádobu a naplnil ji až povrch kameny. Potom se zeptal studentů, zda si myslí, že je Obrazeknádoba plná?

Studenti s ním souhlasili, že je. Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny, zatřásl nádobou a samozřejmě,že kamínky popadaly mezi kameny.

Profesor se zeptal znovu. Je teď nádoba plná? Studenti se pousmáli a souhlasili, že je. Ale profesor vzal krabičku s velmi jemným pískem a vysypal ho do nádoby. Samozřejmě písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny.Teď už byla nádoba opravdu plná.

Potom profesor řekl : "Touto ukázkou jsem chtěl znázornit, že život je jako tato nádoba. Kameny znázorňují důležité věci ve vašem životě. Jako jsou vaše rodina, partner, zdraví, děti..., všechno, co je tak důležité, že kdyby jste to ztratili, bylo by to velmi zničující. Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci. Například vaše zaměstnání, dům, auto... A písek je všechno ostatní. Drobnosti. Když dáte písek do nádoby jako první, nezůstane vám žádné místo pro kameny. To stejné platí v životě. Když budete ztrácet čas a energii na drobnosti - materiální věci, nikdy nebudete mít čas na věci, které jsou skutečně důležité.

Věnujte pozornost rozhodujícím věcem ve vašem životě. Hrajte si se svými dětmi, vezměte svého partnera tancovat... Vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit ..

Dejte si záležet na kamenech (věci, na kterých vám skutečně záleží).Určete si své cíle. To ostatní jsou jen kamínky a písek.

Hodně štěstí, doufám, že se vám to podaří".

Ať tvoje ruce mají vždy co dělat, ať máš v peněžence vždy pár korun, ať vždy slunce svítí na tvé okno, ať po každém dešti určitě následuje duha, ať máš vždy nablízku přátelskou ruku, ať Bůh naplní tvé srdce radostí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zamyslel se filozof

(jiřina, 4. 1. 2015 19:15)

TO NEMÁ CHYBU NEMOHU SE OD ČTENÍ ODTRHNOUT

Dodatek

(tva Clevertwinska :P, 21. 4. 2007 22:29)

Na to vstal jeden ze studentů,vzal sklenici, kterou profesor i ostatní studenti měli za plnou a nalil do ni láhev piva, které si samozřejmě našlo svoje místo a láhev byla teprve nyní opravdu plná. "To dokazuje, že bez ohledu na to, jak plný je váš život, prostor na pivo se vždycky najde." :PPPP

:-)

(Lukas D., 12. 12. 2006 22:19)

Tohle je opravdu super!!!!!!!! Ale hlavne je to vsechno pravda...!