Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoce - upřímnost nade vše

20. 8. 2006

1)Vánoce nemám ráda, protože kolem toho všichni dělají zbytečný povyk! Až moc Obrazekzbytečný! Pořád je někde slyšet:

„Tak co těšíš se na Vánoce?“

„Jo a ty? Co dostaneš?“

A pořád dokola. Kdo to má pořád poslouchat nebo ještě hůř ODPOVÍDAT na to? 

2)Vánoce pro mě znamenají velkou finanční zátěž. Kde na to člověk má pořád brát peníze, když si nevydělává a nemůže chodit na brigády…( ne z důvodu věku) . Každý dárek něco stojí a každým rokem čí dál tím víc. Už abych na Vánoce šetřila od poloviny léta a odepírala si vše co mám rádaà a to mě stojí dost přemáhání, takže dost síly!

3)Nechápu proč zrovna NA VÁNOCE se musí dělat takovej velkej a obří kompletní mega úklid! Nesnáším uklízení a většinou to jen tak odfláknu, ale na Vánoce? Každej to za mnou chodí kontrolovat, div ne s bílýma rukavicemi! Do ě deptá, protože musím zalist pod každej kus nábytku, všechno odskládat a při tom se nespočetněkrát bouchnu do hlavy, při mé smůle. Takže Vánoce nemá ráda ani proto, že mi ničí zdraví! :o)

4)Každej rok je čím dál víc těžší kupovat nějaky dárky. Kdo to má pořád vymýšlet. Právě proto je nemám ráda, pořád přemýšlet CO koupit, jestli se zavděčí a jestli na to vůbec bude mít. Když už konečně něco vymyslí, tak zjistí, že je to moc drahy nebo to už naneštěstí nemají a tak pořád dokola, až vyberu uplně něco jiného, co sem vůbec nechtěla a neměla v umyslu.

5)Jelikož jsem po hodně těžké a nebezpečné nemoci, přestala jsem mět Vánoce ráda, protože je všude strašně moc moc lidí! :o//

Jelikož moje naštěstí již vyléčená nemoc vyžaduje abych se nezdržovala mezi velkým počtem lidí, tak nemůžu téměř nikam chodit. Ve městě, například na podzim, kde není na obyčejnym náměstí a v obchodech tolik lidí, to jde, ale o Vánocích vůbec. I na čerstvém vzduchu se na sobě tísní tolik lidí, že se tam opavdu nemohu ani ukázat, abych něco nechytla. Nemůžu si nakoupit v klidu dárky, tedy mohu ale v obyčejné vesnické drogérii toho moc nenajdete!

6)Nemám ráda celkově zimu, protože většinou nebývá sníh a když jo,tak jenom troška a nebo to není sníh, ale sra.ka a to já přímo nesnáším. Navíc většinou je o Vánocích teplo a proto ta sra.ka bývá pravidelná , což Vánocům ubírá ten nějaký pěkný vzhled a reprezentaci. To by mi ani tak strašně moc nevadilo jenže v rádiích a v televizi PRAVIDELNĚ každý rok před Vánocemi hlásijou, že to možná vypadá na bíl Vánoce. Ale skutek utek, žádny bíly Vánoce…spíš sou to hnědy a mokry Vánoce. Nejvíc mi vadí ta lež a to zklamání, který ubíraj na celkové oblíbenosti Vánoc. A nemůžou za to ani tak docela Vánoce…

7)Na Vánoce by měla být příjemná rodinná atmosféra, tedy rodinná idyla. Jenže u nás je to kolikrát ještě horší než obvykle…Tata je tak trocha starej cholerik a no asi si to umíte představit…. Ne že bych se ho bála nebo podobně, ale i když se s ním pohádám, tak mi to dokonale ubere na náladě a právě o Vánocích mě to štve ještě víc než jindy. Proto mám dokonale zkaženej celej den a téměř cely Vánoce a proto bych kuli toť tomu Vánoce zrušila, abych nemusela bejt víc smutná a zklamaná než obvykle.

8) Další věcí je cukroví. Cukroví je moc moc moc dobré, ale co je moc to je moc. Musim kuli tomu pomáhat, nestíhám jiny důležity věci, navíc musím poslouchat mamu která furt nadává, že jí to někdo doslova a do písmene žere…O:o) A že jí nikdo nepomáhá, což není pravda. Což tohle mi má o  Vánoční pohodě pohodu přidat? A pořád každej rok jak blbec dělat cukroví? To mě vůbec nebaví a kuli němu nemám Vánoce moc ráda.. stejně se kolikrát cukroví nensí a veškerá snaha je k ničemu…:o((

9)Na Vánocích úplně nesnáším to, jak se chovají děcka..--> ohrnují nos nad dárky, které vůbec nechtěly, nelíbí se jim, že dostanou oblečení nebo něco jiného. Tak se chová i můj mladší bratr. Jenže mě je to pak strašně líto, asi ještě víc než rodičům. Protože ti malí… píp… si neuvědomují situaci jiných dětí v dětském domově, nebo v Africe. Mě to strašně mrzí, a připadá o těch Vánocích ještě víc nefér, než jindy, Právě proto bych zrušila Vánoce, aby si to ALESPOŇ TROŠKU ti malí zmeťouši uvědomily. Uvědomily si, co je opravdu důležité!

10)No bohužel k těmto lidem patřím aji já! Někdy je mi líto, že dostanu tam to a tam to ne a podobně. Já sem si tho vědoma a docela se za to stydím. Právě proto bych zrušila Vánoce, abych si to kruci už uvědomila. Jinak to totiž nejde nějak vědět a myslet na to. Já na to sice myslím a netvářím se sklesle, spíš naopak se přetvařuju, jako jakou mám radost, ale i tak přetvářka je strašná a já se nechci někdy přetvařovat a být tak hnusně sobecká a nevděčná. Proto bych zrušila Vánoce.

11) Ne všichni si Vánoční stromeček kupují poctivě v obchodech..:o((…chodí si je řezat do lesa na černo ( znám pár takových :oD…ale my to nejsme!:oD) Tím, že si každej uřeže větvičku nebo celej stromek, tak strašně ničí les a všechno živé, které v něm žilo nebo jeho život záleží na tom stromku. Když chcou lidi tak strašně moc slavit Vánoce, tak s vším všudy a POCTIVĚ! Jinak se tomu ani nedá říct Vánoce. Moc miluu přírodu a záleží mi na ní, takže kvůli ní bych zrušila Vánoce!!!!! Radši nemít žádné Vánoce než ničit něco na čem závisí náš život a co není naše a nikdo nám nedovolil ničit to!

12)Nejsem věřící a pokud mám dobré informace Vánoce se slaví kvůli narození Ježíše Krista. Proč tedy Vánoce neslaví jen věřící a proč i my, když na podobny věci nevěřime? Já teda rozhodně ne a proto nemám ráda a nechci slavit Vánoce! Jak říkám, nemám s tím nic společného a ostatní nevěřící také ne.

13) Na Vánoce mají někteří lidé tendenci kupovat kraviny aby zamaskovali to, že si nevěděli rady co koupit. Jenže takhle trpí téměř všichni - samotné dítko nebo dotyčná osoba, která dostala nějakou blbost, rodinná peněženka, které zbytečně ubyly peníze, které mohou být velice postradatelné při jiných věcech- ne že bych to chtěla přivolávat, ale vždy se něco rádo zvrtává…. Znám z vlastní zkušenosti…kdyby naši na Vánoce koupili kraviny tak teď asi dlouho nejezdíme autem. Proto bych nějak změnila nebo zrušila Vánoce, protože peníze jsou v dnešní době většinou nedostatková a potřebná věc a mnoho lidí si to neuvědomuje….ani to jak trpí rodinný rozpočet těmito činy.

14) Pak jsou další Vánoční přání….pro ty co mají básnické střevo je to jednoduché….vymyslí nějakou krásnou básničku, ale c ti co mají střeva jenom tlusty a tenky? Psát každý rok Veselé Vánoce, hodně štěstí,…je trochu moc jednoduché a ohranné a taky odfláknuté. Nač si lámat pořád hlavu s takovýma ehm prkotinama? Navíc když má člověk ještě tolik přátel a ne všichni mají internet, nebo síť na kterou se dají posílat smsky z internetu! Kolik pěnze to stojí…a jsme zase u peněz..nedostatkové zboží..

15) A co Vánoční kapři? Kolik jich zemře? Na černo? Kolik tihle kapříci mohli ještě oplodnit vajíček, aby vzniklo hejno dalších kapříků pro lidi. Ale ne lidi nemají dost peněz na legální koupení kapra…raději si na černo uloví svého a poruší tak přírodní řetězec….vrrrr chudáci kapříci….

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vánoce přijdou a odejdou tak... Ani pes po nich neštěkne.

(uf dost, 24. 12. 2013 14:59)

Škoda energie.Každý den je svátek.Co je to za lidi, když vám nařídí a podstrčí to, co nelze dokázat.Proč nezabijete vánoce jednou ranou jako kapra co pro zisk připravili a hlupáci, co podříznou mu krk aniž by věděli, že budou také tak zavražděni. Vánoce jsou štěstí a klid po násilí.A to mnozí vůbec nepochopí.Život je nejcenější dar.Sláva a úpadek přichází po něm.To ostatní je iluze, která si ho neváží.

omg

(Faltus, 9. 12. 2007 20:18)

Je to jenom soutěž, nikde neni psany, žhe je nemám ráda.. je to jenom NADNESENÁ soutěž na téma, proč Vánoce ne.. ;) já Vánoce naprosto miluju..

omg

(Tereza, 9. 12. 2007 16:53)

dost blbá úvaha, když Vánoce tak nesnášíš, proč je teda slavíš a kupuješ dárky??