Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tentononc

12. 6. 2007

TENTONONC

// A/N: Vysvětlivky: Hledisko řečnické a mluvnické.Obrazek
Pohled mluvnický a řečnický je v podstatě jednoznačný.
Slovo tentononc patří do kategorie zástupných universálnách ukazovátek.
Používá se vždy, když je potřeba označit nějaký existující, nebo neexistující objekt.
//

V tomhle případě bych řekla, že pro každého vzniká jeho vlastní Tentononc. Každý si „vyrobil“ (samozřejmě ne úmyslně. To jeho hlava. Na základě vlastností kouzelníka, jeho fantazie a představivosti) svůj Tentononc a každý Tentononc se tudíž i v něčem liší. Nemusí to být třeba vidět. Může to být nějaká nepatrná molekula. Může být jinčí. Ale už takhle to není stejný Tentononc jak Tentononc toho vedle. Z tohoto důvodu podle mě nemůže vzniknout pro všechny jeden stejný Tentononc. Stejně jak se lidé liší, liší se i jejich myšlení. A právě to je ten „problém“, který brání vzniku jednoho společného Tentononcu. Proto si myslím, že z jedné sklenice vznikne stejný počet Tentononců, jaký je počet lidí, kteří Tentononc vyčarovali. A jaké Tentononci? Už jsem to výše naznačila, možná i jasně ukázala. Vzniknou ve většině případech Tentononci podobné ostatním, lišící se jen nepatrnou a nebo ani okem nepostřehnutelnou částečkou. Některé Tentononci budou maličko odlišnější, stejně jak lidé, kteří je vytvořili, mají odlišné myšlení než ostatní.

Ještě mě pak napadá možnost, že vznikne jeden Tentononc. Každý z zúčastněných uvidí jen jeden Tentononc, avšak každý ho uvidí trošku jinak. Tohle je podobné stejně jako možnost na začátku tohoto úkolu, avšak s menším vylepšením. Ve vzduchu se nebude vznášet několik Tentononců, ale jen jeden, ne však stejný, nýbrž pro každého jiný.

 

Shrnutí:  * vzniká spousta Tentononců - stejný počet, jako je počet kouzelníků čarující Tentononci. Ale každý je jiný - přizpůsobený představám toho člověka.


                * Vznikne jeden Tentononc, který bude ale pro každého vypadat jinak. I když jen nepatrně. Ani nemusí vypadat jinak, ale může být v něčem odlišný. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář