Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěstí a radost

4. 3. 2008

Radost a štěstí jsou pojmy, které si jsou velmi blízké a téměř stejné. Jenže nic není stejné ani jednovaječná dvojčata, tak se aspoň pokusím nastínit rozdíl mezi nimi. Snad se mi to povede.

Jednu věc, kterou mají tyto dva pojmy stejné, je pocit vnitřního tepla, které nás Obrazekzahrnuje, vykouzluje úsměv na tváři a dává nám naději na lepší zítřky.

Jsou to pocity, které jsou k životu nezbytné, ať už jsou jakékoliv. Mnoho lidí, když jsou nešťastní /tedy nemají štěstí/, ztrácejí chuť k životu.

A k úsměvu není třeba jen dobrá nálada, ale také jistá dávka radosti.


 

No, zatím jsem toho asi moc nevysvětlila, tak bych to nejspíš měla napravit.

Podle mě je štěstí radosti nadřazené. Přeci jenom štěstí má většinou delšího trvání, je obtížnější získat ho a když jste šťastní, tak máte radost ze všeho. To máte samozřejmě i tak, ale vemte si, když jste ve svém životě opravdu šťastní a těší vás tudíž opravdu každá maličkost – krásně vonící květiny, svítící slunce, zpívající ptáci… A tak dále, a tak dále…

            To ale neznamená, že radost je bezvýznamná. To vůbec ne. Radost nám právě sladí to štěstí, dodává nám pocit uspokojení (v mnohých případech) a také výrazně dopomáhá k dobré náladě.

 

Štěstí každý bere jinak. Jednomu k němu stačí málo a druhému zase víc. Někdo může být šťastný z těžké zkoušky, kterou překonal, jiný zase, když si najde nejlepšího přítele. Každý jsme jiní a každý bereme jisté věci jinak.

Štěstí je každopádně dlouhodobějšího trvání. Když jsme v životě šťastní, tak to znamená, že máme něco, co jsme moc chtěli, co jsme potřebovali k životu. Jak už jsem předeslala, štěstí je hůře dostupnější, než radost a asi proto je víc ceněné. Štěstí je přeci jenom to, čeho chce člověk v životě dosáhnout + malé radosti, které se ke štěstí přidají.

           
Radost zase získáme například, když se nám povede těžká písemka ve škole nebo když nám dá někdo pěkný dárek.

Někdo z toho samozřejmě může být šťastný, ale podle mě jsou tyhle „malichernosti“ (opravdu to berte s těmi uvozovkami) pro štěstí málo. Z takovýchto věcí lze mít (podle mě!) fakt jen radost. Až, když se těchto radostí nahromadí víc, tak bych z toho byla šťastná. Ale, jak jsem řekla – každý to bere jinak a tohle jsou pouze mé názory, kterými jsem se snažila vysvětlit rozdíl mezi štěstím a radostí.

A co to je? To jsou pocity, které nás vevnitř zahřívají a umožňují nám cítit se ve svém životě pohodlně a bez stresu, umožňují nám vědět, že ten život opravdu za něco stojí, i když nějaké věci mluví opačně…

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(........., 31. 3. 2008 20:37)

Pekne... :-*