Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč mudlové potřebují telefon?

20. 8. 2006

ŮVAHA NA TÉMA:PROČ MUDLOVÉ / lidi / POTŘEBUJÍ TELEFON?

Toť zajímavá otázka. Mudlové jsou lidé odlišní svými návyky a způsobem života od nás Obrazekkouzelníků. Neumějí kouzlit, nerozumějí pořádně přírodním jevů a tvorům, neumí létat na koštěti, používají neskutečně složité prostředky -  například k prostému mytí oken, trvá minimálně den, než jim přijde pošta. Nechovají tedy sovy, i když by třeba mohli používat

papoušky, které velká část mudlů chová. Dá se říct k ničemu.

Možná díky tomu mají telefon. Je to praktické, když někomu chceme na dálku poblahopřát nebo se na něco důležitého zeptat.

Příklad:

Paní Majerová si vzpomene, že má zítra její matka svátek. Chytí se za ústa a dá hlavu do dlaní. Kdyby teď honem utíkala do obchodu pro nějaké levnější přáníčko (šetři, kde se dá) a hodila ho honem do jisté bedny, které mudlové říkají "schránka", možná by přání mohlo zítra dojít.

"Ale ne", zavrtí hlavou a promíjí si obrázek pošťačky, která časně ráno vybírá dopisy a mezi nimi je právě ono přáníčko. Ještě ho musí složitě donést na poštu, tam ho musejí orazítkovat, zkontrolovat(další složitá mudlovská procedura) a pak teprve až bude pár jiných dopisů, také do oblasti kam je adresován přání, tak vyjede mudlovské auto, které doveze dopisy na poštu v daném místě a tam pošťačka roznáší dopisy adresátům.

"Ne ne," paní Majerová si usmyslí, že by to mohlo trvat také dva dny a její matka na přesnost velice dbá. Pak jí padne zrak na noviny ležící na stole. Je tam článek o telefonech. Ťukne se do čela, vezme měšec s penězi (zvaný peněženka) a utíká si k sousedovi zatelefonovat. Během chvilky je vše vyřízeno a obě paní Majerovy mohou být spokojené.

Toť jeden případ, který mě napadá. Další může být právě kvůli tomu, že mudlové dost dobře nechápou celý význam koštěte. Používají ho pouze k jedné věci a nikoliv k létání, které je hodně důležité. Dříve, než by se někam odštrachali pěšky, třeba na nějaký úřad - tak jim ho zavřou a oni musí tu odpornou dálku zpátky a navíc s nepořízenou.

Proto mají telefon. Jednoduše zvednou sluchátko, domluví, co je třeba a nemusí nikam chodit.

Pro mudly je to možná velká výhoda. Například, když si pozdě uvědomí, že měli něco zařídit a pěšky by to stejně nestihli i kdyby chtěli, tak zavolají a je klid.

Jenže to hojně rozsévá lenost. Mudla už příště bude mít napsané v kalendáři - zavolat na úřad - místo – ve 2 hodiny jít na úřad – na co by se namáhali, když stačí pohnout rukou a vytočit pár jednoduchých čísel.

Z jedné strany jsou tu jisté výhody, pro mudly. Kouzelníci samozřejmě takovou banalitu nepotřebují, ale v této době se rozběhl nový "mudlovský" trend, kdy se kouzelníci pořizují věci, které jim přijdou od mudlů zajímavé. No, moc jich není, ale právě telefon k nim patří.

Na druhé straně tu ale stojí nevýhody.

Jsou známé případy, kdy třeba mudlovské dívky místo, aby jedna zašla za druhou na, "pokec" a kávičku, tak zvednout sluchátka a velice neosobně si spolu povídají přes "dráty". A jelikož jsou mudlové známí svou chamtivostí, tak chtějí za protelefonované minuty opravdu nemudlovské peníze. Takže se to rodině pěkně prodraží a jejich dcera zleniví.

Další novinkou mudlů je mobil = přenosný telefon.Tak na tomhle shledávám pouze jednu jedinou výhodu - a to, že když se mudla někde ztratí tak si může zavolat. Stejně tak v případě, že se něco stane.

To je pouze jedna jediná výhoda. Pak sou na řadě nevýhody.

Opět zde hrají role peníze, to za prvé. Za další je to už vrchol mudlovské rozmazlenosti. Místo, aby sešli dolů z pokoje telefonovat, pouze se natáhnout ke svému nočnímu stolku a  zmáčknou tlačítko.

Tak nevím, co si mám myslet? Možná se nám mudlové snaží nějakým prostředkem podobat. Chtějí si věci zjednodušit, protože jim vadí časté nařčení z toho ,že dělají všechno složitě. No, ale uznejte, nedělají? Tady platí pravidlo - pro pravdu se každý zlobí.

Každopádně ale vím, že telefon si nikdy nepořídím. A myslím, že kdyby mudlové byli alespoň trochu inteligentní, tak naleznou mnohem praktičtější, levnější a ještě jednodušší zlepšováky.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář